Zygmunt II August. Półgrosz 1545, Wilno (R7)

1 500 PLN
Cena końcowa: 2 600 PLN
Przebicie: + 73 %

Aw.: Orzeł Jagielloński.W otoku: SIGIS AVG REX P MAG DVX LIT+

Rw.: Pogoń w lewo oraz data 1545W otoku: MONETA MAGNI DVCATVS LITV

Rzadka moneta w pięknym stanie zachowania. Odmiana z SIGIS przy Orle.
Pierwszy rocznik bicia półgroszy wyceniony w podręczniku J. Tyszkiewicza na 30 marek w złocie.

Delikatna patyna, połysk.

Kopicki 3236 (R7); Ivanauskas 4SA10-4 (RRR); Tyszkiewicz 30

Stan zachowania: 2- (EF-)
Waga: 1,19 g Ag

Aukcja 15 - sesja I
26, Maja 2018