Pomoc Kontakt Zaloguj się

Dlaczego Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk to miejsce, w którym numizmaty osiągają najwyższe ceny na rynku?

Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk budowany jest obecnie przez czwarte pokolenie numizmatyków i marszandów, którzy rozpoczynali swoją działalność w salonach pełnych dzieł, monet i kolekcjonerów przedwojennej Warszawy. Dzisiaj, jako wiodący antykwariat numizmatyczny Europy Środkowej, organizujemy aukcje śledzone przez tysiące licytujących z wielu zakątków globu.

Każdego roku z najwyższym zaangażowaniem uczestniczymy razem z właścicielami zbiorów w pełnym procesie upłynnienia wybranych walorów, a nierzadko na naszych oczach do obiegu trafiają unikaty poszukiwane przez kolekcjonerów przez dekady. Nasz zespół specjalistów wypracował przez lata najbardziej profesjonalną i komfortową linię obsługi sprzedaży na rynku numizmatycznym, docenioną zarówno przez właścicieli największych kolekcji, jak i osoby planujące dopiero pierwszą aukcyjną sprzedaż. Renomę na europejskim rynku numizmatycznym zawdzięczamy przede wszystkim pięciu elementom, które sprawiają, że z każdą kolejną aukcją grono współpracujących z nami kolekcjonerów powiększa się:

BEZPŁATNA WIELOETAPOWA WYCENA 
SPRZEDAŻ KOMISOWA ORAZ PRIVATE SALE 
DOPASOWANA STRATEGIA SPRZEDAŻY I ANALIZA RYNKU 
MIĘDZYNARODOWY ZASIĘG I DZIAŁANIA MARKETINGOWE 
PROFESJONALNE OPRACOWANIE NAUKOWE I STANDARD NOTY KATALOGOWEJ

  • Jesteś kolekcjonerem i potrzebujesz profesjonalnej wycenyi spersonalizowanej opieki nad Twoim zbiorem? Zobacz, co możemy zrobić.
  • Rozważasz pierwszą sprzedaż na rynku numizmatów? 
    Przygotowaliśmy dla Ciebie Poradnik, jak sprzedać monety - krok po kroku.

BEZPŁATNA WIELOETAPOWA WYCENA

Posiadasz monetę i chcesz sprawdzić, jaka jest jej aktualna wartość?

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny i konsultacji z naszym specjalistą, przesyłając zdjęcie poprzez prosty formularz lub odwiedzając nas osobiście. Wycena przeprowadzana przez naszych

ekspertów nie zobowiązuje do sprzedaży, a wstępne oszacowanie wartości otrzymasz do dwóch dni roboczych od przesłania fotografii. Należy pamiętać, że na rynku kolekcjonerskim o wartości waloru decydują zarówno autentyczność i rzadkość, jak i stan zachowania, który można pogorszyć samodzielnym czyszczeniem monet, banknotów czy odznaczeń!

Dla komfortu naszych Klientów przygotowaliśmy cztery możliwości uzyskania bezpłatnej wyceny walorów - przeczytaj o nich w sekcji Wycena monet i banknotów. [Linkowanie nie do podstrony, tylko do dalszej części strony, w której opisana jest sprzedaż krok po kroku.]

  • Potrzebujesz ekspresowej wyceny wstępnej? Przejdź do formularza, żeby przesłać zdjęcia.                 

  • Jesteś kolekcjonerem i interesuje Cię bieżąca aktualizacja rynkowej wartości Twojego zbioru? Przejdź do sekcji Premium - opieka nad kolekcją.

SPRZEDAŻ KOMISOWA ORAZ PRIVATE SALE

Odpowiadając na potrzeby kolekcjonerów i inwestorów, opracowaliśmy najbardziej elastyczny model sprzedaży na rynku kolekcjonerskim. Oprócz tradycyjnych formuł sprzedaży komisowej w ramach aukcji oraz sprzedaży poprzez nasz Sklep internetowy, oferujemy możliwość Private Sale, a także tzw. gwarantowanej sprzedaży aukcyjnej.

Żeby dowiedzieć się więcej o najdogodniejszych metodach upłynniania walorów, przejdź do dalszej części strony - Jak sprzedać monety? Wybierz spośród pięciu możliwości.

DOPASOWANA STRATEGIA SPRZEDAŻY I ANALIZA RYNKU

Zastanawiasz się, czy to właściwy moment na sprzedaż monet i czy właśnie aukcja będzie odpowiednią metodą? Możesz omówić to ze specjalistą w siedzibie naszej firmy lub telefonicznie. Oprócz bezpłatnej szacunkowej wyceny, która nie zobowiązuje do sprzedaży, nasz zespół przygotuje dla Ciebie plan, kiedy i jak najkorzystniej zaoferować poszczególne walory na rynku kolekcjonerskim. Z uwagi na fakt, że każda moneta, banknot czy odznaczenie wyceniane jest przez naszych specjalistów w kontekście aktualnych tendencji na rynku, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie związane z tym pytania i doradzimy najwłaściwszy kanał sprzedaży.

  • Jesteś inwestorem i zastanawiasz się, jakie trendy obserwowane są na rynku numizmatycznym? Przejdź do sekcji Inwestycje w numizmaty i skonsultuj się z indywidualnym doradcą.

 

MIĘDZYNARODOWY ZASIĘG I DZIAŁANIA MARKETINGOWE

Gorące nowojorskie licytacje dukatów Zygmunta III Wazy czy wielowalutowe transakcje wWarszawie - oba zjawiska stanowią wyłącznie przykładowe dowody na to, że polska numizmatyka spotyka się z prawdziwie międzynarodowym popytem. Mając to na uwadze, oferta każdej z naszych aukcji tłumaczona jest na języki obce i kierowana równolegle do zagranicznego grona licytujących poprzez największe aukcyjne platformy. Nasze katalogi w cyfrowej formie dostępne są m. in. w serwisie Sixbid czy amerykańskiej platformie NumisBids, natomiast wydane w postaci drukowanych publikacji trafiają do kolekcjonerów w wielu państwach świata.

W trosce o zapewnienie jak najszerszego odbioru aukcyjnej oferty, wydarzenia organizowane przez Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk komunikowane są również w zasięgowych mediach. Zapowiedzi nadchodzących aukcji oraz prezentacje najciekawszych pozycji z katalogu znaleźć można w takich tytułach jak „Dziennik Gazeta Prawna”, „Wprost”, „Rzeczpospolita” czy TVN24.

 

PROFESJONALNE OPRACOWANIE NAUKOWE I STANDARD NOTY KATALOGOWEJ

Moneta może być cenna niezależnie od bieżącej wartości rynkowej. Rozumiejąc, że numizmaty są dokumentami historii mierzonej często w setkach, a nawet tysiącach lat, z jednakową starannością badamy i opisujemy rzadkie walory we wszystkich pułapach cenowych. Odpowiadając na potrzebę wiarygodnego źródła fachowych informacji, ustanowiliśmy dla naszych katalogów najwyższy standard opracowania noty waloru - zwracając uwagę na detale stempla, kontekst historyczny i kulturowy, a także stan zachowania i rzadkość na rynku kolekcjonerskim.

W ramach szerokiej działalności edukacyjnej, Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk jest wydawcą najważniejszych branżowych publikacji, a także specjalistycznych katalogów tematycznych towarzyszących aukcjom. Przy sprzedaży całych zbiorów proponujemy osobne, profesjonalne opracowanie katalogu poświęconego wyłącznie zgłaszanej kolekcji.

 

Indywidualne katalogowanie zbiorów

Pasjonatom i właścicielom numizmatycznych zbiorów oferujemy również usługę indywidualnego katalogowania kolekcji niezależnie od planów sprzedażowych. Przygotowane przez nasz zespół opisy walorów mogą być dostępne w formie katalogu cyfrowego lub eleganckiej publikacji drukowanej. Żeby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do sekcji Premium - opieka nad kolekcją.

Jakie są najdroższe monety w Polsce?

Poznaj historyczne rekordy odnotowane na naszych aukcjach.

Jak sprzedać monetę, banknot czy inny kolekcjonerski przedmiot?

 

Aukcja czy Private Sale? Wybierz metodę sprzedaży

Jak sprzedać monety? Wybierz spośród pięciu możliwości - od emocjonującej aukcji przy pełnej sali po transakcje Private Sale zapewniające dyskrecję również w zakresie niejawności ceny sprzedaży. Dopasowując się elastycznie do potrzeb kolekcjonerów, wypracowaliśmy sześć zróżnicowanych metod, dzięki którym walory trafiające na rynek osiągać mogą najwyższe możliwe wartości:

 

 

Aukcja numizmatów

Aukcja to jedno z najbardzej spektakularnych wydarzeń na rynku numizmatów, a jednocześnie kanał sprzedaży kojarzony z rekordowymi stawkami. Walory prezentowane w naszych katalogach badane i opisywane są uprzednio przez zespół ekspertów, dlatego w trosce o należytą staranność tych procedur, przyjmowanie pozycji na licytację odbywa się na dwa miesiące przed terminem aukcji. Przebieg oraz wyniki licytacji śledzić można w czasie rzeczywistym poprzez platformę Aukcjamonet.pl, ponadto w trakcie każdej aukcji możliwy jest kontakt telefoniczny z naszym specjalistą, który poinformuje właściciela obiektu o rezultacie sprzedaży.Przyjmując walory na nasze aukcje, standardowo oferujemy kolekcjonerom umowę komisową, której wzór dostępny jest na stronie.

Żeby poznać daty nadchodzących aukcji, przejdź do Kalendarza wydarzeń.Oprócz standardowych aukcji stacjonarnych i internetowych kolekcjonerzy znajdą w nim również profesjonalne aukcje tematyczne, które organizujemy jako pierwsi na polskim rynku numizmatycznym. Aukcje tematyczne - poświęcone wybranej kategorii walorów - stanowią zarówno wyróżnienie pewnych kolekcjonerskich obszarów, jak i okazję do zadbania o edukację. Każdej z tematycznych aukcji towarzyszy specjalnie opracowany katalog oraz seria pogłębionych materiałów publikowanych na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych.

Aukcyjna sprzedaż z ceną gwarantowaną

W przypadku wybranych walorów Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk oferuje możliwość tzw. gwarancji sprzedaży podczas aukcji. Oferowane w katalogu walory posiadają w tym przypadku uzgodnioną cenę, po której Antykwariat zobowiązuje się je nabyć w przypadku, gdyby rezultat licytacji okazał się niższy niż ustalona z kolekcjonerem wartość. W celu poznania szczegółów takich transakcji, skontaktuj się z indywidualnym doradcą.

Private Sale

Rozważasz sprzedaż numizmatów za gotówkę, bo termin planowanej aukcji okazał się zbyt odległy? Odwiedź nas w warszawskiej siedzibie lub skontaktuj się mailowo bądź telefonicznie - jako jedna z niewielu instytucji na rynku kolekcjonerskim oferujemy najwyższy standard usługi Private Sale. Sprzedaż walorów bezpośrednio w Antykwariacie gwarantuje rzetelną wycenę, a także natychmiastową wypłatę należności w gotówce lub przelewem, jeśli taką formę preferuje sprzedający.

Aukcje Premium - sprzedaż całej kolekcji

 

Kolekcjonerom planującym wprowadzenie na rynek całego bądź części zbioru proponujemy oprawę spersonalizowaną, poświęconą kolekcji jako cennemu dorobkowi kompletowanemu nierzadko przez dekady. Każdy z trafiających do nas zbiorów otwiera nowy, wieloetapowy projekt - od bezpłatnej fachowej wyceny po przygotowanie odrębnego, profesjonalnego katalogu dla zgromadzonych obiektów.

W zależności od obszerności i tematyki kolekcji, oferujemy możliwość sprzedaży podczas jednej z głównych aukcji bądź w ramach formuły aukcji tematycznej Premium, podczas której licytowane będą wyłącznie walory ze zbioru. Żeby dopasować najkorzystniejszą strategię upłynniania kolekcji, zapraszamy na spotkanie ze specjalistą w naszej siedzibie lub - po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym - poza Warszawą.

Każdej z przekazywanych nam kolekcji towarzyszy najwyższe zaangażowanie całego zespołu, a także licznych ekspertów zewnętrznych i autorów publikacji, z którymi Antykwariat współpracuje w zakresie konsultacji. Walorom trafiającym do nas jako zbiór poświęcany jest również szereg odrębnych działań marketingowych mających na celu zapewnienie kolekcji jak najwyższej wartości rynkowej.

Dowiedz się więcej o możliwościach sprzedaży numizmatycznego zbioru w sekcji Premium - opieka nad kolekcją.

Sklep internetowy

Jak sprzedać monetę, nie czekając na standardową aukcję? Odwiedź nasz Sklep internetowy, w którym oferujemy zarówno walory polskie, jak i zagraniczne. Jeśli jesteś zainteresowany przekazaniem przedmiotów do naszego sklepu, prosimy o przesłanie ich fotografii na adres: [email protected]. Regulamin sprzedaży poprzez sklep znajduje się w sekcji Warunki sprzedaży. W przypadku dodatkowych pytań czekamy na kontakt telefoniczny bądź zapraszamy do odwiedzenia naszej siedziby.

Kontakt - sklep internetowy:

e-mail: [email protected]   
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk   
ul. Żelazna 67/22, Warszawa

Strefa Kolekcjonera NIEMCZYKpl na platformie Allegro

Oprócz tradycyjnych aukcji, możliwości sprzedaży walorów bezpośrednio w Antykwariacie lub poprzez sklep internetowy, oferujemy kolekcjonerom możliwość uczestniczenia w rynku kolekcjonerskim poprzez popularną platformę Allegro. Żeby zobaczyć nasze bieżące aukcje, przejdź do Strefy Kolekcjonera NIEMCZYKpl, natomiast w celu zgłoszenia przedmiotu na licytację skontaktuj się z nami mailowo, telefonicznie lub odwiedzając naszą siedzibę.

Kontakt - Strefa Kolekcjonera NIEMCZYK.pl:

e-mail: [email protected]   
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk   
ul. Żelazna 67/22, Warszawa

 

Profesjonalny marketing aukcji

Dbając, żeby z walorami w naszych katalogach zapoznać się mogło jak najszersze grono kolekcjonerów, każdą z aukcji poprzedza stosowna komunikacja z mediami oraz promocja poprzez międzynarodowe platformy typu Sixbid oraz Numisbids. W trosce o zwiększanie ilości rzetelnie opracowanych informacji, publikujemy serie edukacyjnych materiałów, poradników wideo, a także ciekawostek przygotowanych we współpracy z branżowymi autorytetami. Noty walorów prezentowanych w naszych katalogach spełniają najwyższe międzynarodowe standardy, a dzięki pracy w zakresie komunikacji, fotografie setek monet trafiły już do czytelników prasy, internetowych serwisów oraz widzów informacyjnych stacji.

 

Wypłata należności po aukcji

Płatność za sprzedane drogą aukcji walory realizowana jest w formie przelewu na konto bankowe właściciela - lub inaczej, jeśli tak było wcześniej uzgodnione - do 30 dni od terminu licytacji. Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk oferuje również możliwość rozliczenia w gotówce, w warszawskiej siedzibie przy ul. Żelaznej 67/22. Żeby ustalić najdogodniejszy dla Ciebie rodzaj transakcji, nasz ekspert skontaktuje się z Tobą telefonicznie po zakończeniu aukcji.

W przypadku pytań dotyczących rozliczeń po aukcji, prosimy o kontakt:     
e-mail: [email protected]

Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk     
ul. Żelazna 67/22, 
00-871 Warszawa

Wypłata należności sprzedającemu następuje w złotych, dlatego w przypadku przelewów na konto w walucie obcej należy uwzględnić aktualny kurs, według którego kwota zostanie zaksięgowana przez bank sprzedającego.

Prowizja sprzedającego     
Prowizja aukcyjna uwzględniona w umowie komisowej ma wartość od 0% do 10% w zależności od kategorii waloru oraz jego wartości rynkowej. Standardowo wysokość prowizji liczona jest wg tabeli:

Prowizja aukcyjna sprzedającego 
Cena sprzedaży waloruWysokość prowizji sprzedającego
od 200 zł do 5 000 zł5-15%
od 5 000 zł do 100 000 zł0-10%
od 100 000 zł0%

Prowizja dla sprzedających banknoty wynosi 0% - właściciele zbiorów pieniędzy papierowych zwolnieni są z aukcyjnych opłat.     
W przypadku całych kolekcji oraz walorów, których cena sprzedaży przekracza 100 000 zł, przewidywana jest możliwość negocjacji prowizji sprzedającego. W przypadku pytań dotyczących indywidualnych warunków prowizji prosimy o kontakt ze naszym specjalistą: [email protected]

Warunki sprzedaży

Szczegółowe warunki sprzedaży Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk określa w stosownych regulaminach dostępnych poniżej:

Pomoc i kontakt

Jeśli potrzebujesz osobistego doradztwa w zakresie sprzedaży numizmatów, czekamy na Twoją wiadomość. Możesz też umówić się z naszym specjalistą w siedzibie Antykwariatu w Warszawie.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przeczytasz w sekcji:

FAQ - Sprzedaż i zakup monet.    
Skontaktuj się z nami

Planujesz swoją pierwszą aukcję?

Przygotowaliśmy dla Ciebie materiał wideo, w którym krok po kroku opisujemy przebieg numizmatycznej aukcji.    
Masz pytania? Zadzwoń, napisz lub umów się naszym specjalistą w Antykwariacie.

Planujesz licytować monety na aukcji?

Przeczytaj: Jak kupić monetę krok po kroku.   

 

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.