Pomoc Kontakt Zaloguj się

Wybierz jedną z czterech dostępnych licytacji na aukcjach Niemczyk

Z chęcią pomożemy wybrać najlepszy sposób licytacji dla Ciebie - skontaktuj się z naszym opiekunem aukcyjnym

Licytuj osobiście w dniu aukcji, w hotelu
Licytuj na żywo przez internet
Licytuj telefonicznie z naszym pracownikiem podczas aukcji
Złóż ofertę przez email lub listownie

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Licytacja online na aukcjach numizmatycznych

Poprzez platformę Aukcjamonet.pl uczestnictwo w licytacji na żywo możliwe jest z każdego miejsca na świecie - wystarczy zalogować się na konto i przystąpić do składania ofert.
 

Żeby dowiedzieć się, jak zarejestrować się w celu utworzenia konta do licytacji, przejdź do pytania: Jak założyć konto do licytacji? 


Uwaga: 
ze względu na fakt, że pełna weryfikacja konta zająć może 24 godziny, nowym uczestnikom naszych licytacji serdecznie polecamy rozpoczęcie procesu rejestracji najpóźniej w dniu poprzedzającym aukcję.


Po zarejestrowaniu się, aby wziąć udział w licytacji na żywo, wystarczy zalogować się na platformie Aukcjamonet.pl, klikając pole „Zaloguj się” w prawym górnym rogu strony. Licytacja online rozpocznie się w chwili startu aukcji stacjonarnej, a jej przebieg widoczny będzie w systemie w czasie rzeczywistym.

Żeby założyć konto do licytowania na platformie Aukcjamonet.pl, należy kliknąć na przycisk „Zaloguj się” znajdujący się w prawym górnym rogu strony. Plansza, która się wyświetli, umożliwia rejestrację nowych uczestników poprzez wybranie przycisku „Zarejestruj się, aby licytować”. Żeby utworzyć konto do licytacji na platformie Aukcjamonet.pl, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny i zaakceptować regulamin.

 

Z uwagi na fakt, że rejestracja konta zakończona jest weryfikacją danych, prosimy uwzględnić, że zalogowanie może być możliwe dopiero w następnym dniu roboczym. Nowym uczestnikom naszych aukcji sugerujemy więc rozpoczęcie rejestracji na minimum 24 godziny przed startem licytacji.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących formularza, prosimy o kontakt. Chętnie pomożemy utworzyć konto do licytacji, wspierając nowych kolekcjonerów na każdym etapie rejestracji.

 

Założenie konta na platformie Aukcjamonet.pl jest darmowe i nie zobowiązuje do licytacji. 

Wraz z rozpoczęciem aukcji zalogowanym uczestnikom wyświetli się na ekranie podgląd licytacji: fotografia waloru, numer lotu oraz przebieg postąpień na żywo - wszystkie oferty zgłaszane przez uczestników z sali oraz platformy Aukcjamonet.pl.  
Oprócz aktualnej ceny widoczna będzie również potencjalna oferta, którą można złożyć, aby włączyć się do licytacji. Żeby to zrobić, trzeba kliknąć w przycisk „Licytuj”. Każde następne postąpienie wyższe jest od poprzedniego o kwotę określoną w tabeli postąpień.

 

Przykład: 

Jeżeli ostatnia złożona przez innego uczestnika oferta ma wysokość 4500 zł, aby włączyć się do aukcji, należy zaoferować 4600 zł. Kwota ta aktualizowana jest automatycznie i wyświetlana w oknie licytacji - złożenie oferty odbywa się poprzez kliknięcie przycisku „Licytuj”. 
 

 

 

Uwaga:  
Na licytację każdego przedmiotu przewidziany jest limit czasowy! O upływie czasu na ostatnie postąpienie informują ikony sygnalizujące koniec licytacji: „po raz pierwszy”, „po raz drugi” oraz „po raz trzeci” - co oznacza, że przedmiot został sprzedany, a na ekranie wyświetli się automatycznie następna katalogowa pozycja.  
 

Licytacja na żywo daje możliwość uczestnictwa w aukcji w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na świecie. Po zalogowaniu się do systemu aukcyjnego składać można oferty samodzielnie lub telefonicznie, istnieje również możliwość podglądu przebiegu licytacji na sali dzięki internetowej transmisji na żywo. 

 

Etapy uczestnictwa w aukcji - w pigułce:

1. Rejestracja
Założenie konta do licytacji na platformie Aukcjamonet.pl.
 

2. Ustalenie limitu aukcyjnego
Podczas rejestracji określić należy limit aukcyjny, czyli łączną kwotę, którą planujemy przeznaczyć na licytację wybranych przedmiotów. Uwaga: licytowanie powyżej ustanowionego limitu nie jest możliwe. Aby zmienić limit w czasie trwania aukcji należy zwiększyć kredyt w zakładce moje konto lub skontaktować się z naszym opiekunem aukcyjnym.

 

3. Aukcja na żywo
Po zalogowaniu się na konto w dniu aukcji, licytować można wybrane z katalogu walory w czasie rzeczywistym, z możliwością podglądu aukcji stacjonarnej poprzez transmisję wideo na żywo.

 

Przykładowy przebieg licytacji: 
Jeśli Twoja oferta wynosić będzie 7200 zł, natomiast najwyższa oferta innego licytującego 5200 zł, przedmiot wylicytowany zostanie przez Ciebie za kwotę 5300 zł (wysokość przebicia w przedziale 1 000 - 10 000 zł wynosi 100 zł - patrz: tabela postąpień.)
 

Opłata aukcyjna to kwota doliczana na fakturze kupującego do końcowej ceny waloru. Jej wysokość wynosi 20% wartości, do jakiej wylicytowany został przedmiot.

 

Przykład: jeśli moneta wylicytowana została do wartości 1000 zł, jej cena powiększona o opłatę aukcyjną wynosić będzie 1000 zł + 20% x 1000 zł = 1200 zł.

 

Opłatę aukcyjną uwzględnić należy każdorazowo przy wygranej licytacji, nie podlega ona również zwrotowi. W ciągu 24 godzin po zakończeniu aukcji w skrzynce e-mail nabywcy pojawi się wiadomość podsumowująca rozliczenie, zawierająca m. in. cenę wylicytowaną, cenę po uwzględnieniu opłaty aukcyjnej, a także niezbędne informacje na temat sposobów płatności oraz bezpiecznej wysyłki lub odbioru wylicytowanych walorów.

 

Pełna lista wylicytowanych przedmiotów znajduje się ponadto w zakładce Moje Konto > Moje zakupy.
 

Jak licytować osobiście na aukcji numizmatycznej?

Najlepszą formą licytacji aby poczuć niesamowitą atmosferę prawdziwej aukcji jest osobista licytacji na sali. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do hotelu w dniu aukcji aby wziąć udział w licytacji. Nasi opiekunowie klientów pomogą w szybkiej rejestracji na miejscu i wydadzą specjalny, unikalny numer do licytacji. Następnie można cieszyć się licytacją na żywo podczas aukcji.

Każdy numizmat z aukcji można obejrzeć przed aukcją w naszym biurze lub w hotelu w dniu aukcji. Aby umówić się na oglądanie numizmatów z nadchodzącej aukcji wystarczy skontaktować się z naszym opiekunem klienta. Na oglądanie walorów w dniu aukcji nie trzeba się umawiać, zapraszamy osobiście do hotelu. 

Wszystkie przedmioty można odebrać osobiście lub mogą zostać wysłane na wskazany przez Państwa adres. Mając wieloletnie doświadczenie handlowe wiemy jak ważne jest w naszej branży bezpieczeństwo i zaufanie, dlatego oferujemy: 

  • - Odbiór osobisty w siedzibie naszej firmy w Warszawie
  • - Odbiór osobisty na targach zagranicznych 
  • - Ubezpieczona wysyłka kurierska 
  • - Wysyłka we własnym zakresie
  •  

Wszystkich niezbędnych informacji na temat możliwości osobistego odbioru lub wysyłki może udzielić również nasz dział wysyłek - zapraszamy do kontaktu. 

W ciągu 24 godzin od zakończenia aukcji nabywcy walorów otrzymują wiadomość e-mail zawierającą podsumowanie wylicytowanych pozycji oraz następujące informacje:
 

• fakturę lub rachunek za wylicytowane walory z uwzględnieniem opłaty aukcyjnej w wysokości 20% końcowej ceny przedmiotu,

• instrukcje dotyczące płatności,

• informacje o sposobach wysyłki.
 

Pełna lista wylicytowanych przez uczestnika przedmiotów znajduje się w zakładce Moje Konto > Moje zakupy. Płatność zrealizować można gotówkowo lub przelewem bankowym, w ciągu 7 dni od daty licytacji. 

Nabywców wybierających płatność przelewem, prosimy o podanie numeru lotów lub numeru klienta w tytule przelewu. 

Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk jest członkiem prestiżowych światowych stowarzyszeń zrzeszających największe domy aukcyjne na rynku monet. Jako firma z wielopokoleniową tradycją numizmatyczną ustanawiamy najwyższe standardy w zakresie zapewnienia autentyczności wszystkich oferowanych przez nas walorów. 

Potrzebujesz certyfikatu numizmatycznego w formie osobnego dokumentu? Skontaktuj się z naszym specjalistą: [email protected] 
 

Różne formy licytacji zdalnej na aukcjach numizmatów

Licytacja na żywo daje możliwość uczestnictwa w aukcji w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na świecie. Po zalogowaniu się do systemu aukcyjnego składać można oferty samodzielnie lub telefonicznie, istnieje również możliwość podglądu przebiegu licytacji na sali dzięki internetowej transmisji na żywo.

 

Uwaga: 
Na licytację każdego przedmiotu przewidziany jest limit czasowy! O upływie czasu na ostatnie postąpienie informują ikony sygnalizujące koniec licytacji: „po raz pierwszy”, „po raz drugi” oraz „po raz trzeci” - co oznacza, że przedmiot został sprzedany, a na ekranie wyświetli się automatycznie następna katalogowa pozycja.

Jeżeli nie możesz wziąć udziału w licytacji osobiście w dniu aukcji lub nie będziesz mógł licytować przez internet samodzielnie, nic straconego. 
Skontaktuj się z jednym z naszych opiekunów klienta aukcyjnego aby ustalić numery lotów które Cię interesują:
Opiekun aukcyjny: Inesa Florczak ([email protected]l) 
Opiekun aukcyjny: Anna Gałązka ([email protected]

 

Z przyjemnością zadzwonimy do ciebie podczas aukcji i przeprowadzimy licytację na żywo tak jakby było to na sali aukcyjnej.

Swoje limity, czyli maksymalną kwotę które chcemy zapłacić za wybrany walor, można wysłać do naszego opiekuna aukcyjna na [email protected] 

Podczas licytacji na żywo pozycja będzie automatycznie licytowana w Twoim imieniu do wysokości złożonej oferty. Oferty są tajne, ich wartość nie jest znana innym licytującym i włącza się dopiero w trakcie licytacji na żywo na zasadzie snajperów aukcji Allegro lub eBay. 

 

Uwaga: Składanie ofert jest możliwe tylko do rozpoczęcia licytacji na żywo wybranego lotu, po otwarciu licytacji lotu jest możliwa licytacja tylko na żywo.

Jak złożyć ofertę przed rozpoczęciem aukcji?

Po dodaniu oferty na wybraną pozycję będzie ona licytowana automatycznie do wysokości ustanowionego progu. Ustanawiane przez licytujących limity są niejawne - ich wysokość nie jest znana pozostałym uczestnikom aukcji, a oferta włącza się dopiero w trakcie licytacji na żywo, na zasadzie podobnej do tzw. snajperów aukcji Allegro lub eBay. Oferty na wybrane pozycje edytować można w zakładce Moje konto > Moje licytacje.

 

Aby dodać ofertę wystarczy wejść w widok przedmiotu w naszym internetowym katalogu (poprzez kliknięcie jego opisu lub zdjęcia), a następnie kliknąć przycisk „Licytuj”. Po automatycznym rozwinięciu listy można wybrać kwotę, do której planujemy licytować walor oraz zatwierdzić ją, ponownie klikając „Licytuj”.

 

Uwaga: 

w wybranym limicie aukcyjnym uwzględnić należy opłatę aukcyjną w wysokości 20% ceny końcowej przedmiotu. Przykład: Jeżeli ustanowiony limit wynosi 14 000 zł, a moneta wylicytowana została za 1000 zł, kwota na fakturze kupującego wynosić będzie 1200 zł. 

Podczas licytacji na żywo pozycja będzie automatycznie licytowana w Twoim imieniu do wysokości złożonej oferty. Oferty są tajne, ich wartość nie jest znana innym licytującym i włącza się dopiero w trakcie licytacji na żywo na zasadzie snajperów aukcji Allegro lub eBay. 

Złożone oferty można edytować do rozpoczęcia licytacji danej pozycji. 

 

Uwaga:
Składanie ofert jest możliwe tylko do rozpoczęcia licytacji na żywo wybranego lotu, po otwarciu licytacji lotu jest możliwa licytacja tylko na żywo.

Limit aukcyjny to łączna kwota, którą maksymalnie planujemy przeznaczyć na licytację wszystkich wybranych przedmiotów podczas aukcji. Każdy deklarowany przez uczestników limit jest poufny, a zmiana wysokości ustalonych progów możliwa jest wyłącznie po zalogowaniu na prywatne konto do licytacji na platformie Aukcjamonet.pl.

 

Uwaga: 

licytowanie powyżej ustanowionego limitu nie jest możliwe. Ustaliłeś zbyt niski limit i w czasie trwania aukcji potrzebujesz go podwyższyć? 
Nasz opiekun aukcyjny będzie do Twojej dyspozycji nawet podczas licytacji. Aby zmienić limit aukcyjny, napisz do nas wiadomość na adres [email protected] Po zmianie wysokości limitu można natychmiast przystąpić do dalszego uczestnictwa w aukcji. 

Tradycja rodzinna od pokoleń

Dom Aukcyjny Niemczyk oferuje sprzedaż złotych i srebrnych monet oraz medali, banknotów i odznak na profesjonalnych aukcjach numizmatycznych. Ze szczególną uwagą podchodzimy do każdego klienta aby sprzedaż spełniała wszystkie najwyższe standardy obsługi począwszy od bezpłatnej wieloetapowej wyceny numizmatów, ustalenia dopasowanej strategii sprzedaży do możliwości negocjacji prowizji i zaliczkach przy cennych walorach kolekcjonerskich.

Bądź na bieżąco z aktualnościami

Zapisując się do newslettera akceptujesz Politykę Prywatności.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.