Najczęściej zadawane pytania?

Co to jest opłata aukcyjna?

Opłata aukcyjna to kwota, którą należy doliczyć do ceny przedmiotu. Kwota ta wynosi 15% ceny końcowej. 

Przykład: cena końcowa wynosiła 10 000 zł. Kwota jaką należy uiścić za przedmiot wynosi 10 000 zł opłata aukcyjna 15% = 11 500 zł.
Opłata aukcyjna nie podlega zwrotowi. Należy ją uwzględnić przy każdej wygranej.

Na przesyłanym rozliczeniu podajemy informację jaka była cena wylicytowanego przedmiotu oraz ile wynosi ona po uwzględnieniu opłaty aukcyjnej.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt: [email protected]

Co to jest licytacja na żywo?

Jest to sposób umożliwiający licytowanie na aukcji z każdego miejsca na świecie (wymagane jest tylko połączenie internetowe). Klienci siedząc wygodnie w domowych fotelach, mają możliwość licytowania przez internet oraz słuchania reakcji sali w czasie rzeczywistym.


Rejestracja

Zakładasz konto do licytacji na naszej stronie.

Limit Aukcyjny

Podczas rejestracji należy określić limit aukcyjny, czyli kwotę jaką zamierzamy wykorzystać do licytacji na aukcji (licytowanie powyżej limitu jest niemożliwe, dlatego zachęcamy do  ustalania wyższego limitu wydatków).

Wejście na aukcje

Wybierasz z listy aktualną aukcję i logujesz się do systemu w dniu aukcji. 

Aukcja na żywo

Uczestnictwo w aukcji na żywo, czyli licytacja w czasie rzeczywistym z możliwością audio i video (słyszymy i widzimy cały przebieg licytacji)

Przykład licytacji:
Jeżeli Twoja oferta będzie wynosić 7200 zł, zaś najwyższa oferta innego licytującego 5200 zł to przedmiot zostanie wylicytowany dla Ciebie za 5300 zł (przebicie od 1000 zł do 10000 zł wynosi 100 zł – patrz tabela przebić). 

Jak złożyć ofertę przed rozpoczęciem aukcji?

Dodaj ofertę na wybraną przez Ciebie pozycję. W czasie licytacji pozycja będzie automatycznie licytowana w Twoim imieniu, do wysokości złożonej oferty. Twoje oferty są tajne, ich wartość nie jest znana innym licytującym i włącza się dopiero w trakcie licytacji na żywo na zasadzie podobnej do snajperów aukcji Allegro lub eBay. Oferty można edytować w zakładce Moje konto > Moje licytacje.

Aby dodać ofertę wystarczy wybrać i wejść w przedmiot aukcyjny w naszym e-katalogu, pod zdjęciami i nazwą przedmiotu znajduje się zielony przycisk "Licytuj" obok niego wartość oferty do wyboru z listy, następnie należy wybrać wartość twojej oferty z listy (lista rozwija się automatycznie po kliknięciu) i zatwierdzić wartość oferty zielonym przyciskiem z napisem "Licytuj"

PAMIĘTAJ! W ofercie/limicie aukcyjnym należy uwzględnić opłatę aukcyjną, która wynosi 15% ceny końcowej przedmiotu. Przykład: Jeżeli limit wynosi 14 000 zł, moneta została wygrana za kwotę 10 000 zł, kwota do zapłaty wynosić będzie 10 000 zł oraz opłata aukcyjna 15% - 11 500 zł

Jak założyć konto do licytacji?

Na naszej stronie do licytacji w górnym prawym rogu znajduje się  MOJE KONTO - należy kliknąć na napis.

Następnie kliknąć na duży pomarańczowy przycisk z napisem: Nie masz konta? chcesz licytować? zarejestruj się !

Następnie należy wypełnić wszystkie wymagane pola w formularzu rejestracyjnym i zaakceptować regulamin.

*Najważniejszymi punktami rejestracji są referencje, czyli potwierdzenie transakcji od innych domów aukcyjnych lub osób nam znanych. Referencje dają gwarancję wiarygodności nowego klienta oraz ustalenie kredytu wydatków (Limit aukcyjny) czyli maksymalna kwotę, jaką klient jest skłonny wydać podczas całej aukcji (licytacja powyżej tej kwoty nie będzie możliwa, dlatego warto ustalić wyższą kwotę). Wszystkie limity aukcyjne klientów są poufne,.

Konto zostanie zweryfikowane, dlatego prosimy o rejestrację 24 godziny przed rozpoczęciem aukcji w celu zatwierdzenia danych. Założenie konta jest całkowicie darmowe i nie zobowiązuje do licytacji.

Jeżeli potrzebujesz pomocy bądź masz pytania prosimy o kontakt, chętnie pomożemy w całym procesie rejestracji lub odpowiemy na wszystkie pytania Kontakt


Jak i kiedy można licytować na żywo?

Jeżeli nie możesz pojawić się osobiście na naszej aukcji, oferujemy możliwość składania ofert przez internet. Jest to sposób umożliwiający licytowanie na aukcji z każdego miejsca na świecie siedząc wygodnie w domowym fotelu.

 • Po rejestracji do udziału w aukcji wyślemy e-mail z informacją o zaakceptowaniu Twojego udziału w aukcji. Dopiero po zaakceptowaniu Twojej rejestracji będziesz mógł przejść do składania limitów oraz przystąpić do licytacji na żywo w dniu aukcji.
 • W licytacji na żywo mogą uczestniczyć tylko klienci, którzy zostali zatwierdzeni po rejestracji w naszym systemie, dlatego prosimy o rejestrację 24 godziny przed rozpoczęciem aukcji w celu zatwierdzenia danych.
 • Aby wziąć udział w aukcji na żywo trzeba być zalogowanym i przejść do licytacji (menu na górze strony). Jeśli licytacja na żywo jeszcze się nie rozpoczęła na ekranie będzie widoczna taka informacja.

Licytacja przedmiotów: po połączeniu się z systemem licytacji na żywo na ekranie pojawi się zdjęcie, numer lotu, cena oraz zestawienie wygranych przedmiotów. Po lewej stornie jest historia licytacji, można tam śledzić cały przebieg licytacji pomiędzy salą (uczestnicy w sali) lub internetem (uczestnicy licytacji na żywo).

Aby licytować w aukcji na żywo, kliknij na duży zielony przycisk LICYTUJ. Po kliknięciu zobaczysz zmianę aktualnej ceny i informację o zwycięzcy. Pamiętaj, że na każdy przedmiot jest przewidziany limit czasowy (pojawią się ikonki które sygnalizują koniec licytacji, czyli po raz pierwszy, po raz drugi, po raz trzeci – oznacza to, że przedmiot został sprzedany).

Co to jest limit aukcyjny (kredyt wydatków)?

Limit aukcyjny jest to maksymalna kwota, jaką klient jest skłonny wydać podczas całej aukcji.

Wszystkie limity aukcyjne klientów są poufne. Wyłącznie organizator oraz Ty sam masz wgląd do limitów oraz możliwości ich zmian.

Prosimy o kontakt jeżeli zarejestrowałeś się na inne imię i nazwisko. Dlatego prosimy o wcześniejszą rejestrację w naszym systemie w celu zatwierdzenia wszystkich danych.

Jeżeli wykorzystałeś limit lub określiłeś za niski limit, prosimy o kontakt podczas licytacji z administratorem (w każdej chwili możesz wysłać wiadomość do administratora). Po zmianie limitu na większy możesz przystąpić ponownie do licytacji.

Jak i do kiedy zapłacić za przedmioty?

Po wygraniu licytacji otrzymają Państwo następujące informacje w e-mailu po aukcji:

 • Fakturę lub rachunek za wygrane przedmioty (cena końcowa z opłatą aukcyjną)
 • Instrukcje dotyczące płatności
 • Informacje o sposobach wysyłki


Za wylicytowane przedmioty można zapłacić gotówką lub przelewem bankowym. Płatność powinna być zlecona w terminie 7 dni od dnia licytacji.

W tytule wpłaty prosimy o podanie numeru bądź nazwiska osoby licytującej.

Więcej informacji w dziale Formy płatności.

Jak odebrać wygrane przedmioty?

Wszystkie przedmioty można odebrać osobiście lub mogą zostać wysłane na wskazany przez Państwa adres.

Mając wieloletnie doświadczenie handlowe wiemy jak ważne jest w naszej branży bezpieczeństwo i zaufanie, dlatego oferujemy:

 • Odbiór osobisty
 • Odbiór osobisty na targach zagranicznych
 • Koszty wysyłki kurierskiej
 • Wysyłka we własnym zakresie
 • Inne formy wysyłki

Więcej informacji w dziale Bezpieczna wysyłka.

Czy otrzymam potwierdzenie oryginalności?

Jako jedyna polska Firma branży numizmatycznej dołączamy potwierdzenie autentyczności w formie certyfikatu do oferowanych przez nas obiektów. Zawierają one szczegółowy opis oraz dokumentację fotograficzną sprzedawanych przedmiotów, cenę oraz unikalny kod kreskowy. W badaniu autentyczności współpracujemy również z renomowanymi instytutami naukowymi, muzeami i czołowymi znawcami i kolekcjonerami. Kupując w naszej Firmie monety, medale, odznaczenia masz pewność, że każdy przedmiot nabyty u nas jest autentyczny.


Jesteśmy członkiem najważniejszych światowych stowarzyszeń numizmatycznych, dlatego naszym obowiązkiem jest sprzedaż wyłącznie oryginalnych i sprawdzonych przedmiotów. Dajemy bezterminową gwarancję i zwrot zapłaconych pieniędzy w przypadku wątpliwości.
Kupuj w sprawdzonej Firmie z wieloletnią tradycją numizmatyczną.

Z nami masz pewność swoich zakupów.Jak zamówić drukowany katalog aukcyjny?

Katalog można zamówić na trzy sposoby:

Kiedy katalogi zostaną wydane, skontaktujemy się z Państwem z dodatkowymi informacjami. Szacowana cena katalogu to 100 PLN (dla stałych klientów, komitentów oraz osób które kupiły przedmioty w ciągu ostatnich 2 aukcji – katalog jest darmowy). Liczba katalogów jest ograniczona. Wydajemy najlepsze katalogi aukcyjne na świecie, w środowisku kolekcjonerskim uznawane są jako podręczniki numizmatyki polskiej. Każdy przedmiot posiada opis, zdjęcie wysokiej rozdzielczości (zawsze robione indywidualnie do aukcji) oraz stan zachowania określany przez naszych Specjalistów.

Nestor polskiej numizmatyki, Prezes Honorowy Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego, pan Lech Kokociński, tak napisał o pierwszej aukcji Antykwariatu:

„Zebrany materiał aukcyjny zachwyca swym bogactwem. Niejedna z prezentowanych pozycji mogłaby stanowić przedmiot odrębnej monografii bądź materiał do śledzenia dróg polskiej numizmatyki czy mennictwa. Dlatego należy wyrazić ogromne uznanie organizatorom aukcji za systematyczny trud pozyskiwania cennych eksponatów poza krajem, z których wiele po raz pierwszy pojawia się na polskim rynku aukcyjnym. (…) Bezdyskusyjnie zarówno katalog ten, jak i sama aukcja, składają się na wyjątkowe wydarzenie na polskim rynku numizmatycznym, nie tylko ze względu na unikatowe obiekty i sposób ich opracowania. Dla początkujących kolekcjonerów katalog ten będzie swoistym podręcznikiem numizmatyki polskiej.”
Wykorzystywanie zdjęć i tekstów - Prawa autorskie

Nasza Firma chętnie udostępnia wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia, itp.) do publikacji naukowych oraz do użytku prywatnego. Jeżeli chcą Państwo uzyskać zgodę na używanie naszych materiałów prosimy o kontakt na email: [email protected]  

*Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia, itp.) przedstawione na wszystkich stronach Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?

Wypełnij formularz zapytania